Opcionų formulės, Binariniai opcionai: Kaip rizikuoti protingai ir padidinti kapitalą?

Share Aušra Maliauskaitė-Embrektė Prieš pradedant bendrą verslą itin svarbu pagalvoti, kas bus, jei verslas nepavyks arba santykiai tarp partnerių nesusiklostys taip, kaip planuota ar tikėtasi.
Prieš imantis bendros veiklos, svarbu sureguliuoti ne tik verslo partnerių teisinius santykius, bet ir iš anksto numatyti galimus išėjimo scenarijus. Susitarimas dėl disponavimo akcijomis yra geroji verslo praktika, leidžianti ateityje išvengti problemų. Vienas iš galimų išėjimo scenarijų yra dalyvių vidiniai tarpusavio opcionai.
Verslo partneriai, prieš pradėdami bendrą veiklą, turėtų sudaryti opciono susitarimą. Tai gali būti tiek akcininkų sutartis, tiek siauresnės apimties opciono sutartis. Svarbiausia, kad šalys aiškiai įsivardintų esmines susitarimo sąlygas ir įsipareigotų jų opcionų formulės.
Tradiciškai tarpusavio opcionai skirstomi į pirkimo opcionus angl. Pardavimo opcionas — teisė, bet ne įsipareigojimas, parduoti akcijas už iš anksto sutartą kainą opciono galiojimo laikotarpiu.
Jei opciono teisę turinti šalis per nustatytą laikotarpį ja nepasinaudoja, šalis tokios teisės paprastai netenka. Pagrindinės opcionų sąlygos, kurias partneriai turėtų įvertinti, aptarti ir įtvirtinti opciono sutartyje: 1. Sąlygos, kurioms esant šalys ar viena iš šalių gali inicijuoti opciono opcionų formulės.
Jos gali būti susijusios su bendros įmonės opcionų formulės rezultatais, verslo plano įgyvendinimu ir kt. Taip pat gali būti numatytas tik laikotarpis ar konkreti data, kada pradeda veikti opcionas. Opcionų formulės šias sąlygas lemia opciono teisę suteikusios šalies komerciniai siekiai.
Opcionų formulės opcionas gali būti struktūruojamas ir taip, kad jo teisės turėtojas gali opcioną pradėti bet kuriuo metu. Opciono akcijų kainos nustatymo mechanizmas.
Dar kartą apie opcionus
Opciono akcijų kainos nustatymo būdai labai įvairūs — nuo iš anksto sutartos kainos už akciją angl. Atskirais atvejais teigiamos kainos iš viso gali nebūti, nes galimybė opciono opcionų formulės turėtojui ją gauti gali būti siejama su veiklos rezultatais, kurie atitinkamu periodu ar momentu nėra pasiekti, pavyzdžiui, dėl šalies įvykdyto esminio sutarties pažeidimo.
Opciono galiojimo laikotarpis, t. Jo inicijavimo laikotarpis opcionų formulės fiksuojamas praėjus keleriems metams nuo bendros veiklos pradžios — per šį laikotarpį šalys spėja įsitikinti, ar partnerystė sėkminga, ar klostosi verslas ir pan. Kitais atvejais fiksuojama ir konkreti data, kuri, pavyzdžiui, gali būti susieta opcionų formulės iškeltu tikslu — per tam tikrą laiką išvystyti verslą, o vėliau iš jo pasitraukti.
Opcionų tipai
Opciono sutartyje gali būti numatyta, kad jis nustoja galioti įvykus tam tikram įvykiui ar atsiradus tam tikrai aplinkybei. Opciono įgyvendinimo apimtis. Opciono sutartyje gali būti numatoma, ar jis įgyvendinamas visa apimtimi, ar iš dalies.
Įgyvendinimas visa apimtimi reiškia, jog opciono teisės turėtojas privalo įsigyti visas parduodamas akcijas. Opciono davėjui šis būdas suteikia daugiau užtikrintumo.
Opcionų pasaulyje: ką pasirinkti leidžia pasirinkimo sandoris?
opcionų formulės Dalinio opciono atveju paprastai susitariama dėl minimalaus akcijų kiekio bei paliekama teisė įsigyti opciono metu įsigyti likusias akcijas. Opciono įgyvendinimo terminas. Ši sąlyga numatoma tam, kad šalys opcionų formulės anksto žinotų, per kiek laiko turės būti užbaigtas sandoris ir atsiskaityta už akcijas.
Tai aktualu tuomet, kai opciono akcijas įgyjanti šalis turi pasirūpinti įsigijimo finansavimu. Susitarimas, ar sutartyje bus numatytas tik pirkimo, tik pardavimo, ar abu opciono mechanizmai.
Prekybos Opcionų, Pasirinkimo sandoris
Šis susitarimas dažniausiai priklauso nuo to, kokio dydžio įmonės kapitalo dalys priklauso akcininkams. Jei proporcijos apylygės, paprastai nustatomi tiek pirkimo, tiek pardavimo opciono mechanizmai, kitu atveju opcionų formulės turi daugumos dalininkas, t.
Tarpusavio opcionai gali būti pasitelkti ieškant išeities, kai akcininkų santykiai patenka į valdymo aklavietę angl.
Tai gali būti ir įrankis investuotojui skatinti akcininkus-steigėjus, jei jie toliau lieka dalyvauti įmonės kapitale. Opcionai tai pat gali pasitarnauti didžiajam akcininkui, opcionų formulės sutelkti kontrolę savo rankose ir išperkančiam mažumos akcininko dalį, bei kitais atvejais.